Підсумки роботи РМО вчителів фізики Шевченківського раойну м. Харкова за 2018/2019 навчальний рік

 

Аналіз роботи  РМО вчителів фізики Шевченківського району м. Харкова у 2018/2019  навчальному році (витяг)

 

В 31 навчальному закладі  району (включаючи ХПНВК «АШБ», ХПНВК «HFYJR», ХПНВК «АГСТРЕМ», ХВШ № 37)   у 2018/2019 навчальному році фізику  викладало 38 вчителів, із них:

·        19 вчителів вищої кваліфікаційної категорії (50 %);

·        9 вчителів І кваліфікаційної категорії;

·        7 вчителів ІІ кваліфікаційної категорії;

·        3 спеціаліста.

           10 вчителів фізики мали педагогічне звання «Учитель-методист», 1 – «Старший учитель», 3 учителя –  педагогічне звання «Відмінник освіти України». Тільки в двох навчальних закладах (ХЗОШ №№ 22 и 105) були  відсутні основні вчителі фізики,  тому з урахуванням невеликого навантаження освітній  процес здійснювали сумісники. У ХЗОШ № 146 вчитель фізики у декретній відпустці, тому освітній процес здійснювали сумісники із закладів освіти району. В цілому плинність кадрів вчителів фізики в районі невелика. Кадровий склад протягом кількох навчальних років залишається стабільним.  Значна частина вчителів працює у районі багато років.

За стажем роботи розподіл вчителів наступний:

 

Стаж

0-3 роки

3-5 років

5-10 років

10-15 років

15-20 років

20-25 років

25-30 років

більше 30 років

Кількість осіб

4

0

2

4

9

9

6

4

 

Як видно із вищенаведеної інформації, творчий потенціал вчителів фізики району високий. Це підтверджують навчальні досягнення учнів, результати ЗНО з фізики, результати участі учнів в олімпіадах, турнірах, конкурсах та різноманітних інтелектуальних змаганнях та досягнення вчителів (видавнича діяльність, результативна участь в обласному  фестивалі   добрих практик освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» тощо).

Робота з підвищення педагогічної майстерності вчителів фізики (завдяки якій відбувається підвищення якості фізичної освіти та розвиток творчих здібностей учнів) проводилась  згідно з річним планом роботи МЦ Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради, річним планом роботи РМО вчителів фізики, заходами, передбаченими шкільними методичними службами та індивідуальними планами кожного учителя.

Протягом 2018/2019  навчального року районне методичне об'єднання  вчителів фізики через мережу колективних, групових та індивідуальних форм методичної роботи працювало  над реалізацією районної методичної теми «Підвищення якості освіти шляхом забезпечення успішної соціалізації учнів та вихованців закладів  освіти району» та методичної теми РМО вчителів фізики: «Підвищення якості фізичної освіти шляхом забезпечення успішної соціалізації учнів закладів  освіти району».

Особливістю начального року було те, що в освітньому  процесі протягом 2018/2019 навчального року викладання фізики у 10 класі велося за новими програмами (але з практичною відсутністю оновленої  методичної літератури). Тому серйозна увага приділялася методичному забезпеченню освітнього процесу з фізики у 10 класі. Інші класи здійснювали освітній процес за старими програмами.

  На виконання річного плану роботи РМО вчителів фізики у 2018/2019 навчальному році було проведено ряд  методичних заходів для вчителів фізики району, диференційованих за  3 напрямами: школа молодого вчителя (ШМУ), школа педагогічного зростання (ШПЗ), школа педагогічної майстерності (ШПМ). Протягом навчального року були проведені  всі заплановані заходи.

Інформація про проведені  заходи наведена у таблиці:

Напрям

Навчальний заклад

Відповідальний

Форма проведення

Тема заходу

Дата

проведення

ШМУ

ХЗОШ

№ 154

Хоменко

 Т.В.

Круглий стіл

Алгоритм здійснення календарного та поурочного планування освітнього процесу з фізики та астрономії

29.08.2018

ШПМ

НТУ «ХПІ»

Євлахова О.М.

Екскурсія  вчителів фізики та хімії

Знайомство з матеріально-технічним оснащенням  кафедр та ливарного цеху

25.10.2018

ШПМ

ХНУ

імені

В.Н.

Каразіна

Євлахова О.М.

Майстер-клас  для 

вчителів фізики, хімії, біології

 Майстер-клас для вчителів фізики, хімії, біології за темою «Презентація робіт учасників  Всеукраїнського  етапу Міжнародного фестивалю  «Science on stage festival»

26.10.2018

ШПЗ

ХГ

№ 47

Соболєва І.М.

Круглий стіл

Підготовка до турнірів з фізики як засіб забезпечення успішної соціалізації учнів

13.09.2018

ШПЗ

ХЗОШ

№ 135

Несен

Л.В.

Круглий стіл

Можливості дистанційного курсу при формуванні  ключових компететнтностей учнів при вивченні фізики

19.12.2018

ШПМ

НТУ «ХПІ»

Євлахова О.М.

Науково-популярна  лекція

для вчителів фізики та біології

Природа виникнення блискавки. Вплив розрядів на організм людини та способи захисту від них

23.01.2019

ШМУ

ХЗОШ

№ 154

Хоменко

Т.В.

Круглий стіл

Використання в освітньому процесі з фізики інтерактивних технологій навчання

24.01.2019

ШПЗ

ХНВК

45 «АГ»

Кухтін

О.І.

Семінар

Актуальність питань екології та альтернативних джерел енергії  при вивченні курса фізики середньої школи

31.01.2019

ШПМ

НТУ «ХПІ»

Євлахова О.М.

Науково-популярна  лекція

для вчителів фізики

Знайомство з 3D - лабораторією

21.02.2019

ШПЗ

ХЗОШ

№ 154

Хоменко

Т.В.

Семінар

Формування ключових компетентностей у процесі навчання фізики

07.02.2019

ШПЗ

ХЗОШ

№ 117

Кобелєва В.П.

Семінар-тренінг

Нова українська школа: інноваційні технології діяльності сучасного педагога

15.02.2019

ШПЗ

ХГ № 6 «МГ»

Погоріла І.О.

Шутова С.І.

Семінар

Формування інформаційно-цифрової компетентності як засобу соціалізації учнів при вивченні фізики»

19.02.2019

ШПЗ

ХЗОШ

№ 159

Толмачова Т.М.

Неровня М.Є.

Семінар-практикум

Розв’язання практичних задач з фізики як засіб формування соціальної компетентності здобувачів освіти

21.03.2019

ШПЗ

ХЗОШ

№ 147

Малюк

О.О.

Круглий стіл

Особливості викладання фізики у 10 класі за новими  програмами

11.04.2019

 

В межах круглого столу на базі ХЗОШ № 147 відбулася зустріч з автором  підручників фізики Божиновою Ф.Я. (зустрічі проводяться традиційно протягом кількох років), яка розповіла вчителям про деякі аспекти видавничою діяльності та запросила вчителів до співпраці.

Проведені заходи показують, що протягом останніх років значно активізувалася співпраця із закладами вищої освіти, що дозволило  заходи ШПМ проводити на новому, більш високому  рівні. Тісна співпраця вчителів фізики та науковців проводилася на базі ХНУ ім. В.Н.Каразіна  (фізичний, фізико-технічний та фізико-енергетичний факультети) та на базі НТУ «Харківський політехнічний університет»

Таким чином, за напрямом ШМУ було проведено 2 заходи, за напрямом ШПЗ – 8 заходів, за напрямом ШПМ – 4 заходи:

За відгуками вчителів зросла  ефективність заходів, проведених на базі ЗВО, висока. Вчителі активно відвідують лекції науковців та наукові екскурсії, ставлять науковцям багато запитань, що дозволяють  педагогам підвищити свій професійний та методичний рівень.  Результати анкетування показали, що вчителі зацікавлені у поширенні співпраці із закладами вищої освіти.

Всі методичні заходи  були підготовлені та проведенні на високому методичному рівні та мали практичну цінність для вчителів району. Матеріали семінарів оформлені у брошури, які зберігаються у методичному центрі Управління освіти та доступні для індивідуального опрацювання вчителями району.

Тематика проведених заходів  відповідала методичній темі РМО вчителів фізики. При проведенні заходів на базі закладів освіти  району були враховані пріоритетні напрямки роботи даного вчителя (досягнення в роботі з обдарованими учнями,  інноваційна діяльність в організації освітнього процесу тощо) та запити педагогів району (на  підставі проведеного анкетування). Про актуальність тематики проведених методичних заходів  свідчать такі факти:

·        учні району показують стабільно високі результати в зовнішньому незалежному оцінюванні  з фізики;

·        протягом кількох років помітно зріс рівень районних етапів турнірів юних фізиків та юних винахідників і раціоналізаторів;

·        розширилося коло вчителів, які  активно залучають обдарованих учнів до участі у предметних турнірах та показують високу результативність в турнірному русі;

·        досягнення району в міських та Всеукраїнських етапах турнірів юних фізиків та юних винахідників і раціоналізаторів стабільно високі  (за останні  три роки учні ЗЗСО №№ 45, 47, 89, 116, 150 постійно посідали призові місця на міському та Всеукраїнському етапах);

·        результативність учнів району в міських, обласних, Всеукраїнських етапах учнівських олімпіад  з фізики та  астрономії висока;

·        активно впроваджується в практику роботи проектна діяльність.

 

Протягом 2018/2019 навчального року було  проведено 6 загальних  засідань РМО вчителів фізики за такою тематикою:

 

Засідання

Місце проведення

Відповідальний

Тема засідання

Дата проведення

Засідання

№ 1

ХГ № 169

Євлахова О.М.

Аналіз роботи РМО вчителів фізики у 2017/2018 навчальному році6 набутки та недоліки. Планування роботи у 2018/2019 навчальному році

28.08.2018

Засідання

№ 2

ХЗОШ

№ 148

Євлахова О.М.

Умови та регламент проведення районних етапів міського турніру юних раціоналізаторів і винахідників серед учнів 9-11 класів та міського турніру юних фізиків серед учнів 9-11 класів

13.09.2018

Засідання

 № 3

ХЗОШ

№ 148

Євлахова О.М.

Підготовка до районних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики та астрономії.

Підсумки районних етапів  міського турніру юних раціоналізаторів і винахідників серед учнів 9-11 класів та міського турніру юних фізиків серед учнів 9-11 класів. Підготовка команд до міських етапів турнірів

06.11.2018

Засідання

№ 4

ХЗОШ

 № 148

Євлахова О.М.

Підсумки районних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики та астрономії. Підготовка збірних команд району до участі в обласних етапах  Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики та астрономії

20.12.2018

Засідання

№ 5

ХГ № 6 «МГ»

Євлахова О.М.

Підготовка учнів до ЗНО з фізики 2019 року

19.02.2019

Засідання

№ 6

ХЗОШ

№ 148

Євлахова О.М.

Виконання методичних заходів, передбачених річним планом роботи РМО вчителів фізики. Підготовка серпневого засідання.

19.04.2019

 

Основна увага на загальних засіданнях РМО приділялася вивченню нормативних документів, що регламентують освітній процес у загальноосвітніх навчальних закладах, вивченню методичних рекомендацій щодо викладання фізики, техніці безпеки в кабінеті фізики, методиці викладання фізики за новими програмами у 10 класі з 2018/2019 навчального року відповідно до нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти,  удосконаленню оцінної діяльності вчителя, аналізу результатів участі учнів у ЗНО з фізики та розв’язанню завдань ЗНО, організації та проведенню районних етапів учнівських предметних турнірів, районних етапів учнівських предметних олімпіад, підведенню підсумків роботи РМО.

Теми засідань були актуальні. Але ряд вчителів фізики рідко відвідували загальні засідання: ХЗОШ №  29, 105, 106, 132, 146 (сумісники), ХВШ № 37 (специфіка роботи  закладу), ХГ № 116, ХПНВК «АШБ», ХПНВК «РАНОК», ХПНВК «АНГСТРЕМ».

Розвитку творчих здібностей учнів, формуванню їх наукового світогляду та практичних навичок сприяла їх участь у предметних олімпіадах та турнірах, в інтелектуальних конкурсах.

У районному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики 2018/2019 навчального року  взяли участь 275 (у 2017/2018 навчальному році – також 275 учнів) із ЗЗСО району:

Клас

Учнів

Переможців

І місць

ІІ місць

ІІІ місць

7 клас

70

35

7

10

18

8 клас

65

32

2

12

18

9 клас

67

34

2

12

20

10 клас

38

19

2

6

11

11 клас

35

35

2

6

9

Усього

275

137

15

46

76

 

 Діаграма показує, що  найбільш активно в олімпіаді беруть участь учні 7-9-х класів (така закономірність зберігається щорічно):

                         

      Кількість учасників районного етапу олімпіади з фізики відображена на діаграмі:

Розподіл призових місць відповідав рекомендаціям нормативних документів щодо проведення учнівських предметних олімпіад (15:46:76)

За підсумками олімпіади призерами стали 137 учнів (у 2017/2018 навчальному році – 136 учнів).  Найбільшу кількість  призерів  (69% від загальної кількості призерів) підготували ЗЗСО:

 

ЗЗСО

Кількість призерів

ХНВК № 45 «АГ»

53

ХГ № 169

16

ХЛ № 89

14

ХЗОШ № 150

11

Розподіл призових місць по закладах  освіти показує якість підготовки учнів  до олімпіад у різних ЗЗСО. Найбільшу кількість призерів підготували  вчителі:

 

·        Іврій І.Л. (ХНВК № 45 «АГ»);

·        Сарій Т.А.(ХЛ № 89);

·        Бондаренко М.В. (КЗ  «ХГ № 169»);

·        Шутова С.І. (ХЗОШ № 150).

 

Не підготували призерів ІІ (районного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики вчителі ЗЗСО №№ 22, 29, 105, 106, 109, 125, 132, 146, 147.  Не брали участь в олімпіаді учні ХПНВК «РАНОК». Кількість призерів у розрізі окремих ЗЗСО відображена у таблиці:

 

ЗЗСО

І місць

ІІ місць

ІІІ місць

Усього

1

ХГ № 6 «МГ»

0

0

2

2

2

ХЗОШ № 22

0

0

0

0

3

ХСШ № 29

0

0

0

0

4

ХНВК № 45 «АГ»

13

20

20 

53

5

ХГ № 47

0

1

3

4

6

ХСШ № 50

0

0

1

1

7

ХЗОШ № 51

0

2

1

3

8

ХЛ № 89

1

4

9

14

9

ХСШ № 99

0

1

2 

3

10

ХЗОШ № 105

0

0

0

0

11

КЗ «ХНВК № 106»

0

0

0

0

12

ХСШ № 109

0

0

0

0

13

ХГ № 116

0

1

3

4

14

ХЗОШ № 117

0

0

5

5

15

ХЗОШ № 125

0

0

0

0

16

ХЗОШ № 129

0

1

0

1

17

ХЗОШ № 131

0

1

1

2

18

ХСШ № 132

0

0

0

0

19

КЗ «ХЗОШ № 135»

0

0

1

1

20

ХЗОШ № 146

0

0

0

0

21

ХЗОШ № 147

0

0

0

0

22

ХЗОШ № 148

0

4

2

6

23

ХЛ № 149

0

2

4

6

24

ХЗОШ № 150

0

3

8

11

25

ХЗОШ № 154

0

0

1

1

26

ХЗОШ № 159

0

0

3

3

27

КЗ «ХГ № 169»

1

6

9

16

28

ХПНВК «АШБ»

0

0

1

1

29

ХПНВК «РАНОК»

0

0

0

0

 

Усього

15

46

76

137

 

           Учнівські роботи на районному етапі олімпіади з фізики перевіряли вчителі фізики району та викладачі ХНУ ім. В.Н.Каразіна та НТУ «ХПІ», а в апеляційну комісію входили викладачі ХНУ ім. В.Н.Каразіна.

Аналіз результатів районної олімпіади з фізики показав, що:

·        рівень підготовки учнів, які посіли призові місця, високий;

·        найбільшу кількість призерів з року в рік готують вчителі Іврій І.Л., Сарій Т.А., Шутова С.І.,  Бондаренко М.В., які проводять системну роботу з обдарованими учнями;

·        не мали жодного призера на районному етапі олімпіади з фізики  ЗЗСО №№  22, 29, 105, 106, 109, 125, 132, 146, 147 (у 2016/2017 навчальному році призери були відсутні у ЗЗСО №№ 22, 29, 50, 51, 105, 106, 117, 125, 132, 146, 154, у 2017/2018 навчальному році  -  учні ЗЗСО №№ 22, 29, 50, 105, 106, 109, 129, 132, 154, «РАНОК»). Результати  свідчать про відсутність системної роботи  вчителів вищезазначених закладів освіти з підготовки учнів до олімпіад.

У районному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії взяли участь 64 учня (У 2017/2018 навчальному році – 57 учнів, у 2016/2017 навчальному році - 65 учнів, у 2015/2016 навчальному році – 56 учнів) із ЗЗСО району:

·        10 клас – 23 учня;

·        11 клас – 41 учень.

Специфікою олімпіади з астрономії є те, що завдання пропонуються двом паралелям – 10 та 11 класам. Але добре підготовлені учні 8-9 класів, які зацікавлені у вивченні астрономії, мали можливість виступити за 10 клас. На районному етапі олімпіади з астрономії було визначено 33 призера (у 2017/2018 навчальному рої – 29 призерів, у 2016/2017 навчальному році  - 33 призера):

 

Клас

Учнів

Переможців

І місць

ІІ місць

ІІІ місць

10 клас

23

12

2

4

6

11 клас

41

21

2

9

10

Усього

64

33

4

13

16

 

Розподіл призових місць  4:13:16 відповідає  діючим  нормативним вимогам:

  Кількість призерів в розрізі закладів освіти різного типу наведена у таблиці:    

 

Клас

Школи нового типу (Ліцеї, гімназії, НВК, спеціалізовані)

Загальноосвітні школи

Усього

10

4

8

12

11

3

18

21

Усього

7

26

33

 

Призерів  підготували  9 ЗЗСО №№ 45, 47, 51, 89,  117, 148, 149, 150, 169. Кількість призерів, підготовлена школами, відображена на діаграмі:

Підготували призерів  вчителі:

 

·        Кухтін О.І. (ХНВК № 45 «АГ»);

·        Бондаренко М.В. (КЗ «ХГ № 169);

·        Соболева І.М. (ХГ № 47);

·        Цигулєва О.В. (ХГ № 47);

·        Шутова С.І. (ХЗОШ № 150);

·        Петрова С.М. (ХЗОШ № 148);

·        Степанова Г.М. (ХЗОШ № 148);

·        Іваніка В.І. (ХЛ № 149);

·        Кобелєва В.П. (ХЗОШ № 117);

·        Андрущенко О.В. (ХЗОШ № 51);

·        Камін О.О, (ХЛ № 89)

 

Кількість призерів у розрізі окремих ЗЗСО відображена у таблиці:

 

ЗЗСО

І місць

ІІ місць

ІІІ місць

Усього

1

ХГ № 6 «МГ»

0

0

0

0

2

ХЗОШ № 22

0

0

0

0

3

ХСШ № 29

0

0

0

0

4

ХНВК № 45 «АГ»

0

1

6

7

5

ХГ № 47

1

5

1

7

6

ХСШ № 50

0

0

0

0

7

ХЗОШ № 51

1

0

0

1

8

ХЛ № 89

1

0

0

1

9

ХСШ № 99

0

0

0

0

10

ХЗОШ № 105

0

0

0

0

11

КЗ «ХНВК № 106»

0

0

0

0

12

ХСШ № 109

0

0

0

0

13

ХГ № 116

0

0

0

0

14

ХЗОШ № 117

0

0

2

2

15

ХЗОШ № 125

0

0

0

0

16

ХЗОШ № 129

0

0

0

0

17

ХЗОШ № 131

0

0

0

0

18

ХСШ № 132

0

0

0

0

19

КЗ «ХЗОШ № 135»

0

0

0

0

20

ХЗОШ № 146

0

0

0

0

21

ХЗОШ № 147

0

0

0

0

22

ХЗОШ № 148

0

2

3

5

23

ХЛ № 149

0

1

0

1

24

ХЗОШ № 150

1

1

1

3

25

ХЗОШ № 154

0

0

0

0

26

ХЗОШ № 159

0

0

0

0

27

КЗ «ХГ № 169»

0

3

3

6

28

ХПНВК «АШБ»

0

0

0

0

29

ХПНВК «МИР»

0

0

0

0

 

Усього

4

13

16

33

 

 

На районному етапі олімпіади з астрономії роботи перевіряли вчителі фізики району, а до складу апеляційної комісії входили науковці із ХНУ ім. В.Н.Каразіна.

Аналіз результатів районної олімпіади з астрономії показав, щ:

·        рівень підготовки призерів  районної олімпіади з астрономії  досить високий;

·        найбільшу кількість призерів з року в рік готують вчителі Шутова С.І.,  Кухтін О.І,, Соболєва І.М., Бондаренко М.В., які проводять системну роботу з обдарованими учнями;

·        не брали участь в олімпіаді: ЗЗСО №№ 29, 50, 105, 106, 109, 116, 125, 132, 146, 154, «АШБ», «РАНОК»;

·        відсутні призери  районного  етапу  олімпіади з астрономії  у ЗЗСО №№: 6, 22, 29, 50, 99, 105, 106, 109, 116, 125, 129, 131, 132, 135, 146, 147, 154, 159 (у 2016/2017 навчальному році були відсутні призери у ЗЗСО №№ 6, 22, 29, 50, 99, 105, 106, 109, 116, 125, 129, 131, 132, 135, 146, 154, «АШБ», «МИР», а у 2018/2018 навчальному році  -  у ЗЗСО №№   6, 22, 29, 50, 89, 99, 105, 106, 109, 116, 125, 129, 132, 135, 146, 147, 159, «АШБ», «МИР»). Це свідчить про недостатню увагу вчителів до розвитку зацікавленості учнів  вищезазначених шкіл у вивченні астрономії.

У міському етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики призерами стало 46 учнів (у 2016/2017 навчальному році - 28  учнів, у 2017/2018 навчальному році – 51 учень):

 

Призерами ІІ (міського) етапу олімпіади з фізики стали учні ЗЗСО:

 

Місця

8 клас

9 клас

10 клас

11 клас

І

ХНВК № 45 «АГ» - 2 призера

 

-

ХНВК № 45 «АГ»  - 1 призер

-

ІІ

ХНВК № 45 «АГ» - 5 призерів

 

ХНВК № 45 «АГ»  - 6 призерів

ХГ № 169 – 1 призер

ХНВК № 45 «АГ» - 4 призера

 

ХНВК № 45 «АГ»  - 1 призер

ХЛ № 89 – 1 призер

ХГ № 169 – 2 призера

ІІІ

ХНВК № 45 «АГ» - 6 призерів

 

ХНВК № 45 «АГ» - 5 призерів

ХЛ № 89 – 2 призера

ХГ № 116 – 1 призер

ХГ № 169  - 1 призер

ХНВК № 45 «АГ»  - 2 призера

ХЛ № 89 – 2 призера

ХГ № 47  - 1 призер

 

ХЗОШ № 51  -1 призер

ХЛ № 89 – 1 призер

ХГ № 169 = 2 призера

 

Усього

місць

13

16

9

8

 

По школах:

ЗЗСО

1 місць

2 місць

3 місць

Усього місць

ХГ № 47

0

0

1

1

ХЗОШ №51

0

0

1

1

ХГ №116

0

0

1

1

ХЛ №89

0

1

5

6

ХГ №169

0

3

3

6

ХНВК № 45 «АГ»

3

15

13

31

 

Підготували  призерів  міського етапу олімпіади з фізики 6 закладів  освіти району ХНВК № 45 «АГ», ХГ № 47, ХЗОШ № 51, ХЛ № 89, ХГ № 116, ХГ № 169.

Призерів міського  етапу олімпіади з фізики підготували вчителі:

·        Іврій І.Л., ХНВК № 45 «АГ»;

·        Бондаренко М.В., ХГ № 169;

·        Сарій Т.А., ХЛ № 89;

·        Соболєва І.М., ХГ № 47;

·        Роменська К.В., ХГ № 116;

·        Петько Т.П, ХЗОШ № 51.

 

У ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з  фізики призерами стали  23 учня (у 2016/2017 навчальному році - 19 учнів із шести закладів  освіти району, у 2017/2018 навчальному році – 13 учнів):

Призерами ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики стали учні:

ПІБ

ЗЗСО

клас

Місце на ІІ етапі

Місце на ІІІ етапі

1.       

Водополов

Вадим

Віталійович

ХНВК № 45 «АГ»

11

ІІ (міський)

1

2.       

Ткачук

Михайло

Андрійович

ХГ № 169

11

ІІ (міський)

2

3.       

Жила

Марія

Георгіївна

ХЛ № 89

 

11

І (районний)

2

4.       

Соколовська

Марія

Максимівна

ХГ № 169

11

ІІ (міський)

3

5.       

Мартинова

Катерина Андріївна

ХЛ № 89

11

ІІІ (міський)

3

6.       

Осипова

Рената

Антонівна

ХГ № 169

11

ІІІ (міський)

3

7.       

Ушаков

Андрій Михайлович

ХГ № 169

11

І (районний)

3

8.       

Матвейшин Дмитро Вікторович

ХНВК № 45 «АГ»

10

І (міський)

-

9.       

Боцюра

Ірина

Сергіївна

ХНВК № 45 «АГ»

10

ІІ (міський)

-

10.   

Попов

Павло Олександрович

ХНВК № 45 «АГ»

10

ІІ (міський)

-

11.   

Лисойван

Антон Володимирович

ХНВК № 45 «АГ»

10

ІІІ (міський)

-

12.   

Мірошніченко Михайло Владиславович

ХЛ № 89

10

ІІІ (міський)

-

13.   

Обозний

Максим Васильович

ХНВК № 45 «АГ»

10

ІІІ (міський)

-

14.   

Дженжерова Катерина Сергіївна

ХЛ № 89

10

ІІІ (міський)

3

15.   

Калашніков Олексій Сергійович

ХГ № 47

10

ІІІ (міський)

3

16.   

Малєєв

Олексій Сергійович

ХНВК № 45 «АГ»

10

І (районний)

3

17.   

Бондаренко Михайло Богданович

ХНВК № 45 «АГ»

10

І (районний)

3

18.   

Лазорко

Максим Тарасович

ХГ № 169

9

ІІ (міський)

2

19.   

Вороной

Андрій Станіславович

ХНВК № 45 «АГ»

9

І (районний)

3

20.   

Зинов'єв

Денис Валерійович

ХНВК № 45 «АГ»

9

І (районний)

3

21.   

Заозерська

Софія Олександрівна

ХНВК № 45 «АГ»

8

І (міський)

1

22.   

Овчинников Павло

Євгенович

ХНВК № 45 «АГ»

8

І (районний)

1

23.   

Полежака Арсеній Дмитрович

ХНВК № 45 «АГ»

8

І (міський)

2

24.   

Гамов

Олексій Андрійович

ХНВК № 45 «АГ»

8

ІІ (міський)

2

25.   

Бабаєв

Мирон В'ячеславович

ХНВК № 45 «АГ»

8

ІІ (міський)

2

26.   

Харетоненко Михайло Олександрович

ХНВК № 45 «АГ»

8

ІІ (міський)

3

27.   

Герасимова Владислава Андріївна

ХЛ № 89

8

ІІ (міський)

3

28.   

Колос

Софія

Андріївна

ХНВК № 45 «АГ»

8

І (районний)

3

29.   

 Ткач Михайло Ярославович

ХНВК № 45 «АГ»

8

ІІІ (районний)

3

 

          Не посіли призові місця учні на ІІІ (обласному) етапі олімпіади з фізики 5 учнів ХНВК № 45 «АГ» та 1 учень ХЛ № 89.

В розрізі навчальних закладів розподіл призових місць відображений у таблиці:

Школа

Кількість призерів

ХНВК № 45 «АГ»

13

ХГ № 169

5

ХЛ № 89

4

ХГ № 47

1

 

Призерів обласного  етапу олімпіади з фізики підготували вчителі:

·        Іврій І.Л., ХНВК № 45 «АГ»;

·        Бондаренко М.В., ХГ № 169%

·        Сарій Т.А., ХЛ № 89;

·        Соболева І.М., ХГ № 47.

 

На обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії ЗЗСО району отримали 2 призових місця із 4-х членів команди району (у 2017/2018 навчальному році - 4 призових місця із 4-х членів команди району):

Призерами ІІІ (обласного) етапу  Всеукраїнської учнівської олімпіади з  астрономії стали учні ЗЗСО №№ 51 та 150. Учні ЗЗСО №№ 47 та 89 не посіли призових місць.

Призерів обласного  етапу олімпіади з астрономії підготували вчителі:

·        Шутова С.І., ХЗОШ № 150;

·        Андрущенко О.В., ХЗОШ № 51.

Сумарна кількість призерів обласних олімпіад з фізики та астрономії за навчальними роками відображена на діаграмі:                     Діаграма показує, що протягом багатьох років Шевченківський район має високі результати в обласних етапах олімпіад з фізики та астрономії.

Призерів обласного етапу олімпіад  стабільно готують вчителі:

·   Іврій І.Л.;

·   Бондаренко М.В.;

·   Сарій Т.А.;

·   Соболєва І.М.;

·   Шутова С.І.;

·   Кухтін О.І.

На  Всеукраїнському етапі учнівських олімпіад  з фізики  та астрономії у 2018/2019 навчальному році  учні Шевченківського району  посіли три призових місця з фізики (ХНВК № 45 «АГ»), а призових місць  з астрономії не посіли.

Призерів Всеукраїнської  олімпіади з фізики підготував учитель фізики Іврій І.Л.:

·        Заозерська Софія, 8 клас;

·        Полежака Арсеній, 8 клас;

·        Гамов Олексій, 7 клас.

Останні три роки учні району не посідають призових місць з астрономії. Це пов’язане як із суб’єктивними причинами (викладання астрономії ведеться 0,5 години на тиждень), так і відсутністю системної роботи вчителів з даного предмету. Кількість призерів Всеукраїнської олімпіади  з фізики та  астрономії  за останні три роки відображена у таблиці:

Навчальний рік

Кількість призерів з фізики

Кількість призерів з астрономії

2016/2017

1

0

2017/2018

0

0

2018/2019

3

0

 

Моніторинг результативності учнів Шевченківського району  в олімпіадах з фізики та астрономії показав, що протягом трьох останніх  навчальних років  район не мав призерів міжнародних олімпіад з фізики та  астрономії (на відміну від інших предметів).  Такі  результати участі учнів в різних  етапах  олімпіад потребують  аналізу на засіданні РМО.

Активно та результативно учні шкіл району беруть участь у предметних турнірах. Кількість учасників турнірів зростає з року в рік. Залучення науковців до підготовки команд та в якості членів журі сприяє постійному зростанню рівня підготовки команд до районних турнірів.

У районному етапі турніру юних винахідників і раціоналізаторів у 2018/2019 навчального року  взяли участь  11 команд  ЗЗСО №№ 29, 45, 47, 89, 99, 116, 117, 135, 147, 150, 159 (у 2017/2018 навчальному році – 11 команд із ЗЗСО №№ 29, 45, 47, 89, 99, 106, 116, 117, 135, 150, 159.у 2016/2017 навчальному році - 11 команд із ЗЗСО №№. 29, 45, 47, 89, 99, 106, 116, 117, 135, 150, 159).  Призові місця на районному етапі турніру юних винахідників і раціоналізаторів отримали 6 команд:

·        І місце – ХЗОШ № 150, ХГ № 47;

·        ІІ місце – ХНВК № 45 «АГ», ХЛ № 89;

·        ІІІ місце – ХГ № 116, ХЗОШ № 159.

У районному етапі турніру юних фізиків взяли участь 12 команд із 14 ЗЗСО №№ 45, 89, 99, 109, 117, 129, 131, 148, 159, 169, збірні ХЗОШ № 150/ХГ № 6 «МГ», ХГ № 47/ХГ № 116 (у 2017/2018 навчальному році - 16 команд із ЗЗСО №№  6, 47, 47, 50, 51, 89, 99, 116, 117, 129, 131, 135, 148, 149, 150, 159, у 2016/2017 навчальному році -15 команд із ЗЗСО №№ 6, 45, 47, 50, 89, 99, 117, 129, 131, 135, 146, 147, 148, 149, 150). Результати районного етапу турніру наступні:

·        І місце  - ХНВК № 45 «АГ»;

·        ІІ місце – збірна команда ХЗОШ № 150/ХГ № 6 «МГ», ХЛ № 89, ХЗОШ № 131;

·        ІІІ місце – ЗЗСО №№ 99, 109, збірна команда ХГ № 47/ХГ № 116

Зведені результати участі ЗЗСО у районних етапах турніру юних винахідників та раціоналізаторів і турніру юних фізиків 2018/2018 навчального року показують, що:

·        брали участь в обох турнірах учні ЗЗСО №№ 45, 47, 89, 99, 116, 117, 150, 159 (у 2017/2018 навчальному рої – команди ЗЗСО №№ 45, 47, 89, 99, 116, 117, 135, 150, 159, а у 2016/2017 навчальному році – учні ЗЗСО №№ 45, 47, 51, 89, 99, 135, 150);

·        призерами у двох районних турнірах стали учні ЗЗСО №№ 45, 47, 89, 116, 150 (у 2017/2018 навчальному році – учні ЗЗСО №№ 45, 47, 89, 116, 150, а у 2016/2017 навчальному році – ЗЗСО №№ 45, 47, 89, 150);

·        не брали участь в обох турнірах учні  ЗЗСО №№ 22, 50, 51, 105, 106, 125, 146, 149, 154, «АШБ», «РАНОК» (у 2017/2018 навчальному році – учні ЗЗСО  №№ 22, 105, 109, 125, 132, 146, 147, 154, 169,  «АШБ», «МИР»), що можна пояснити пасивністю вчителів до залучення учнів до участі в інтелектуальних конкурсах;

·        учні ЗЗСО №№ 22,  105, 125, 132, 146, «АШБ»  протягом кількох років не беруть участь у турнірному русі. В таблиці подана зведена інформація про районні турніри:

 

ЗЗСО

Турнір юних винахідників та раціоналізаторів

Турнір юних фізиків

Кількість зіграних турнірів

6

 

+   2

1

22

 

 

0

29

+

 

1

45

+   2

+  1

2

47

+   1

+  3

2

50

 

 

0

51

 

 

0

89

+  2

+   2

2

99

+

+ 3

2

105

 

 

0

106

 

 

0

109

 

+  3

1

116

+   3

+  3

2

117

+

+

2

125

 

 

0

129

 

+

1

131

 

+  2

1

132

 

 

0

135

+

 

1

146

 

 

0

147

+

 

1

148

 

+

1

149

 

 

0

150

+    1

+   2

2

154

 

 

0

159

+   3

+

2

169

 

+

1

«АШБ»

 

 

0

«РАНОК»

 

 

0

 

У міському турнірі юних фізиків  від Шевченківського району виступали 3 команди (команда ХНВК № 45 «АГ», команда ХЛ № 89, збірна команда ХГ № 47/ХГ№ 116, із яких  ІІІ місце посіла команда ХНВК № 45 «АГ».

       У міському турнірі юних винахідників та раціоналізаторів  від Шевченківського району виступали 3 команди, які отримали  також призові місця:

·        І місце – збірна команда ХЗОШ № 150/ХНВК № 45 «АГ»;

·        ІІ місце – команда ХГ № 47,  збірна команда ХЛ № 89/ХГ № 116.

Результати участі команд району у Всеукраїнському турнірі юних винахідників і раціоналізаторів  також високі:

·        І місце – команда ХГ № 47;

·        ІІ місце –  збірна команда ХЗОШ № 150/ХНВК № 45 «АГ», збірна команда ХЛ № 89/ХГ № 116.

У Всеукраїнському турнірі юних фізиків ІІІ місце посіла команда ХНВК № 45 «АГ».

У Всеукраїнському турнірі юних фізиків та Всеукраїнському турнірі юних винахідників і раціоналізаторів багато членів команд отримали дипломи різного ступеня в особистій першості.

  У турнірі юних фізиків  високий рівень підготовки команд разом із науковцями з року в рік забезпечують учителя фізики:

·       Шутова С.І.,  учитель ХЗОШ № 150;

·       Кухтін О.І., учитель ХНВК № 45 «АГ»;

·       Соболева І.М., учитель ХГ № 47;

·       Сарій Т.А., ХЛ № 89;

·       Камін О.О., учитель ХЛ № 89;

·       Іврій І.Л. , ХНВК № 45 «АГ»;

·       Роменська К.В,. ХГ № 116.

Учні району протягом багатьох років активно беруть участь у Всеукраїнському інтерактивному фізичному конкурсі «Левеня», метою якого є формування зацікавленості учнів до вивчення фізики, формування їх наукового  світосприйняття.  Результати «Левеня-2019» в розрізі шкіл району мають вигляд:

№ ЗЗСО

Усього учасників

Відмінний результат

Добрий результат

6

52

14

29

22

5

0

2

29

17

1

5

45

117

37

64

47

83

27

29

50

34

13

16

51

0

0

0

89

61

22

23

99

25

5

8

105

0

0

0

106

22

15

7

109

26

0

12

116

0

0

0

117

16

4

6

125

5

1

4

129

34

2

15

131

19

1

7

132

39

12

12

135

42

1

21

146

0

0

0

147

0

0

0

148

39

5

16

149

22

11

8

150

109

13

63

154   

2

0

2

159

31

7

10

169

14

9

2

АШБ

0

0

0

Ліцей «Школа РАНОК»

0

0

0

Всього

814

200

361

 

Порівняно з 2017/2018 навчальним роком кількість учасників зменшилася на 35. Це може бути пов’язане із значною кількістю конкурсів, із яких «Левеня» є останнім та проводиться наприкінці навчального року.

Координатором проведення  Всеукраїнського фізичного конкурсу „ЛЕВЕНЯ ” з 2006 року  у    Шевченківському   районі  є  Бондаренко М.В., учитель  фізики ХГ № 169.     

Щорічно район дає найбільшу в м. Харкові кількість учасників конкурсу «Левеня» та має  високі позиції в Україні із залучення учнів до розв’язання фізичних задач.

Аналіз показав, що у 2018/2019 навчальному році:

·        найбільшу активність в  конкурсі «Левеня-2018», як і у 2017/2018 навчальному році,  проявили учні   ХГ № 6 (учитель фізики Погоріла І.О.), ХНВК № 45 «АГ» (вчителя фізики Іврій І.Л., Кухтін О.І.), ХГ № 47 (учитель  фізики Соболєва І.М.), ХЗОШ № 150 (учитель фізики Шутова С.І.). Вищезазначені вчителі отримали подяки від організаторів конкурсу за багаторічний внесок у пропаганду фізичних знань серед учнів ЗЗСО;

·        не залучили учнів до участі у конкурсі ЗЗСО №№  116, 146, 147,«АШБ»,  «РАНОК» ( у 2017/2018 навчальному році – ЗЗСО №№ 22, 105, 116, 132, 146, 147, «АШБ», «МИР»;

·        кількість призових місць (добрий та відмінний результат) склала 69% від загальної кількості учасників конкурсу (у 2017/2018 навчальному році - 64%, а у 2016/2017 навчальному році - 71%).

Кількість призерів «Левеня» за кілька останніх  років відображена на діаграмі:

 Вчителі фізики взяли  участь  в обласному фестивалі «Добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують». В номінації «фізика, астрономія» переможцями стали:

Школа

ПІБ учителя

Місце

1

ХГ № 169

МЦ УОА ШР ХМР

Бондаренко М.В.

Євлахова О.М.

ІІ

2

ХНВК № 45 «АГ»

Кухтін О.І.

ІІІ

3

ХЗОШ № 135

Несен Л.В,

ІІІ

4

ХГ № 6 «МГ»

Погоріла І.О.

ІІІ

 

 

  

 

 

 

 

 

    

 

 

Слід відзначити, що авторський колектив М.В.Бондаренко та Євлахова О.М. щорічно дає району одно або два призові місця в обласній  виставці-презентації (у 2015/2016, 2016/2017 навчальному році – у фестивалі-огляді освітніх Інтернет-ресурсів, у 2017/2018 навчальному році – у фестивалі «Добрих практик»). Останні два навчальні роки зросла активність участі вчителів фізики у конкурсі. Кількість призових місць вчителів фізики району на обласних етапах освітянських конкурсів за кілька років відображена на діаграмі:

Але моніторинг ситуації показав, що ряд вчителів вищої кваліфікаційної категорії багато років не беруть участь у виставці-презентації (фестивалі-огляді): (ЗЗСО №№ 106, 125, 147, «АШБ»).

Одним із елементів роботи РМО є спонукання вчителів до активізації видавничої діяльності, яка сприяє творчому розвитку педагога і дає можливість поділитися напрацюваннями зі своїми колегами. Тільки 2 вчителя фізики здійснювали публікації з фізики  та астрономії  в різних видавництвах України протягом 2018/2019 навчального року (взагалі ці вчителі мають понад 100 публікацій в українських видавництвах):  

·        Бондаренко М.В., ХГ № 169;

·        Євлахова О.М.,  МЦ УАО ШР ХМР.

За минулий навчальний рік були видані такі навчальні та методичні посібники:

Автори

Назва роботи

Вихідні дані

Євлахова О.М.

Бондаренко М.В.

Фізика.11 клас.  (серія «Мій конспект»).

І семестр

Харків: видавнича група «Основа», 2019.-144 с.

 

Євлахова О.М.

Бондаренко М.В.

Фізика.11 клас.  (серія «Мій конспект»).

ІІ семестр

Харків: видавнича група «Основа», 2019.-144 с.

 

Євлахова О.М.

Бондаренко М.В.

Всеукраїнський науково-педагогічний проект «Інтелект України»

9 робочих зошитів, зошит для лабораторних робіт, серія плакатів для 8 класу

Харків: видавнича група «Інтелект України», 2018/2019 роки

 

 

Вчителі району  приділяли увагу  підвищенню свого професійного рівня, займалися самоосвітою, відвідали курси підвищення кваліфікації в КВНЗ «ХАНО» (відповідно до графіка) та ХНУ ім. В.Н.Каразіна. 

У 2018/2019 навчальному році були атестовані вчителя:

ЗЗСО

ПІБ учителя

Результат атестації

ХГ № 6 «МГ»

Погоріла І.О.

Відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «Спеціаліст вищої категорії»

ХНВК № 45 «АГ»

Кухтін О.І.

Відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «Спеціаліст вищої категорії»

присвоєння педагогічного звання»Учитель-методист»

ХЗОШ № 135

Несен Л.В.

Присвоєння кваліфікаційної категорії «Спеціаліст вищої категорії»

ХЗОШ №154

Хоменко Т.В.

Присвоєння кваліфікаційної категорії «Спеціаліст вищої категорії», присвоєння педагогічного звання «Старший учитель»

ХЗОШ № 148

Петрова С.М.

Відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «Спеціаліст вищої категорії»

Відповідність педагогічному званню «Учитель-методист»

ХЗОШ № 150

Шутова С.І

Відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «Спеціаліст вищої категорії»

Відповідність педагогічному званню «Учитель-методист»

 

 В межах атестації  вищезазначені вчителі провели районні семінари та відкриті уроки для колег.

Забезпечувало високу якість знань учнів  та їх професійну орієнтацію навчання у профільних класах, в яких фізику у 2018/2019 навчальному році (як і в попередні роки)  викладала Сарій Т.А.

ЗЗСО

Клас

Напрям

Профіль

89

10 – А

11 - А

Природничо-математичний

Природничо-математичний

Фізико-математичний

Фізико-математичний

 

На жаль, профільні фізико-математичні класи у районі  працюють тільки у ХЛ № 89, хоча дітей, які цікавляться фізикою,  у районі багато.

З огляду на значущість вивчення фізики для формування наукового світогляду учнів профільних класів з поглибленим вивченням фізики недостатньо. Учні профільних класів  результативно виступали на предметних олімпіадах та турнірах, у конкурсі-захисті МАН.

Висока якість знань учнів з фізики в окремих ЗЗСО  підтверджується результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Щорічно проводиться рейтингування  закладів освіти району за результатами ЗНО  з фізики.

ЗНО-2019 з  фізики здавали 95 учнів із 25 ЗЗСО району (ЗНО-2019 - 98  учнів із 26  ЗЗСО, ЗНО-2017 - 118 випускників).

Із 95 учнів не подолали поріг 2,11% або 2 учня  із ХСШ № 29 та ХЗОШ № 117 (за результатами  ЗНО-2018 - 4,08 % або 4 учня ЗЗСО №№ 117, 129, 135, 147, за результатами ЗНО-2017  - 5,9% або 7 учнів із ЗЗСО №№ 51, 129, 131, 146):

ЗЗСО

ЗНО-2016

ЗНО-2017

ЗНО-2018

ЗНО-2019

За чотири

роки

ХСШ № 29

 

 

 

1

1

    ХЗОШ № 51

2

2

 

 

4

ХЗОШ № 117

 

 

1

1

2

ХЗОШ № 129

 

1

1

 

2

ХЗОШ № 131

 

1

 

 

1

ХЗОШ № 135

1

 

1

 

2

ХЗОШ № 146

 

3

 

 

3

ХЗОШ № 147

 

 

1

 

1

ХЗОШ № 148

1

 

 

 

1

ХЗОШ № 154

1

 

 

 

1

Усього

5

7

4

2

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За чотири  роки найбільша кількість учнів, що не подолали поріг, спостерігається  у ХЗОШ № 51 та ХЗОШ № 146 - 4 та 3 учня відповідно.

Показником якості знань є відсоток учнів, які отримали  бали в діапазоні від 160 до 200. Середній показник по району  з фізики  складає 47,37% (за результатами ЗНО-2018 - 44,9%, за результатами ЗНО-2017 – 32,2%.)   Таким чином, відносно середнього показника по району рейтингування ЗЗСО за показником «отримали 160 балів та вище»  з фізики дає такі результати:

ЗЗСО

Здавало учнів

[160;200]

Якість

знань

Рейтингова позиція в районі

ХГ № 47

2

100,00

1

ХСШ № 132

1

100,00

2

ХЗОШ № 154

1

100,00

3

ХГ № 169

5

100,00

4

ХЛ № 89

6

83,33

5

ХНВК № 45 «АГ»

4

75,00

6

«АШБ»

3

66,67

7

ХЗОШ № 150

11

63,63

8

ХЗОШ № 51

7

57,14

9

ХГ № 116

2

50,00

10

ХЗОШ № 147

4

50,00

11

ХЗОШ № 159

8

50,00

12

По району

95

47,37

 

«АНГСТРЕМ»

6

33,34

13

ХЗОШ № 146

6

33,33

14

ХЛ № 149

6

33,33

15

ХСШ № 109

4

25,00

16

ХЗОШ № 131

4

25,00

17

ХСШ № 29

3

0,00

18

ХСШ № 50

2

0,00

19

ХСШ № 99

1

0,00

20

ХНВК № 106

1

0,00

21

ХЗОШ № 117

2

0,00

22

ХЗОШ № 125

2

0,00

23

ХЗОШ № 129

3

0,00

24

ХЗОШ № 148

1

0,00

25

 

Учні 12 ЗЗСО №№ 45, 47, 51, 89, 116, 132, 147, 150, 154, 159, 169, «АШБ» (за результатами ЗНО-2018 - 9 ЗЗСО №№ 45, 47, 89, 116, 149, 150, 169, «АШБ», «АНГСТРЕМ») показали якість знань вищу за середній показник по району.

Найвищий результат у учнів  ЗЗСО №№ 47, 132, 154, 169 – 100% (за результатами ЗНО-2018 -  «АШБ»   - 100%, здавали 3 учня). Учні  ЗЗСО №№  109, 131, 146, 149, «АНГСТРЕМ»  (за результатами ЗНО-2018 – учні ЗЗСО №№ 131 та 51) показали показник якості знань менший за середній по району.

Нульова якість знань у учнів  ЗЗСО №№ 29, 50, 99, 106, 117, 125, 129, 148 (за результатами ЗНО-2018 у  учнів ЗЗСО №№ 6, 22, 99, 105, 106, 109, 117, 129, 132, 135, 146, 147, 148, 159, ХВШ № 37).

Рейтингування за середнім балом дає такі результати:

ЗЗСО

Здавало учнів

Середній бал

 

Рейтингова

 позиція в районі

ХЗОШ № 154

1

190,00

1

ХГ № 169

5

186,00

2

ХЛ № 89

6

176,67

3

ХНВК № 45 «АГ»

4

175,00

4

ХГ № 47

2

170,00

5

ХСШ № 132

1

170,00

6

ХЗОШ № 150

11

168,18

7

ХЗОШ № 51

7

167,14

8

«АШБ»

3

163,33

9

ХГ № 116

2

160,00

10

По району

95

157,10

 

«АНГСТРЕМ»

6

156,67

11

ХЗОШ № 147

4

155,00

12

ХЗОШ № 159

8

155,00

13

ХСШ № 99

1

150,00

14

ХНВК № 106

1

150,00

15

ХЗОШ № 117

2

150,00

16

ХЗОШ № 125

2

150,00

17

ХЗОШ № 148

1

150,00

18

ХЛ № 149

6

150,00

19

ХСШ № 109

4

140,00

20

ХЗОШ № 146

6

140,00

21

ХЗОШ № 131

4

135,00

22

ХСШ № 50

2

130,00

23

ХЗОШ № 129

3

123,33

24

ХСШ № 29

3

110,00

25

 

Середній бал з фізики по району складає 157,10. Середній бал, вищий за середній показник по району, показали учні   10 ЗЗСО №№  45, 47, 51, 89, 116, 132, 150, 154, 189, «АШБ». 

Середній бал, нижчий за середній по району, показали учні  15 ЗЗСО №№   29, 50, 99, 106, 109, 117, 125, 129, 131, 146, 147, 148, 149, 159, «АНГСТРЕМ» 

Найвищий середній бал у учнів ХЗОШ № 154 (здавав 1 учень), найнижчий у учнів ХСШ № 29 (здавали 3 учня).

Більш докладні результати ЗНО-2019 з фізики  відображені у таблиці:

ЗЗСО

[100;120)

[120;140)

[140;160)

[160;180)

[180;200]

[160;200]

Якість

знань

Середній бал

ХСШ № 29

66,67

0

0

0

0

0,00

110,00

ХНВК № 45 «АГ»

0

0

25

25

50

75,00

175,00

ХГ № 47

0

0

0

100

0

100,00

170,00

ХСШ № 50

0

100

0

0

0

0,00

130,00

ХЗОШ № 51

0

0

42,86

28,57

28,57

57,14

167,14

ХЛ № 89

0

0

16,67

33,33

50

83,33

176,67

ХСШ № 99

0

0

100

0

0

0,00

150,00

ХНВК № 106

0

0

100

0

0

0,00

150,00

ХСШ № 109

25

25

25

25

0

25,00

140,00

ХГ № 116

0

0

50

50

0

50,00

160,00

ХЗОШ № 117

0

0

50

0

0

0,00

150,00

ХЗОШ № 125

0

0

100

0

0

0,00

150,00

ХЗОШ № 129

33,33

66,67

0

0

0

0,00

123,33

ХЗОШ № 131

50

0

25

25

0

25,00

135,00

ХСШ № 132

0

0

0

100

0

100,00

170,00

ХЗОШ № 146

33,33

16,67

16,67

33,33

0

33,33

140,00

ХЗОШ № 147

0

25

25

50

0

50,00

155,00

ХЗОШ № 148

0

0

100

0

0

0,00

150,00

ХЛ № 149

0

33,33

33,33

33,33

0

33,33

150,00

ХЗОШ № 150

0

0

36,36

36,36

27,27

63,63

168,18

ХЗОШ № 154

0

0

0

0

100

100,00

190,00

ХЗОШ № 159

12,5

0

37,5

50

0

50,00

155,00

ХГ № 169

0

0

0

20

80

100,00

186,00

«АШБ»

0

0

33,33

66,67

0

66,67

163,33

«АНГСТРЕМ»

0

16,67

50

16,67

16,67

33,34

156,67

По району

9,47

10,53

30,53

30,53

16,84

47,37

157,10

 

Висновки:

1.     ЗНО-2019 з  фізики здавали   95 учнів із 25 ЗЗСО району (ЗНО-2018 здавали 98  із 26  ЗЗСО, ЗНО-2017 - 118 випускників).

2.     Не подолали поріг 2,11% або 2 учня  із ХСШ № 29 та ХЗОШ № 117 (за результатами  ЗНО-2018 - 4,08 % або 4 учня ЗЗСО №№ 117, 129, 135, 147, за результатами ЗНО-2017  - 5,9% або 7 учнів із ЗЗСО №№ 51, 129, 131, 146.

3.     Середній показник якості знань по району  (відсоток учнів, що набрали бали від 160 до 200) складає 47,37% (за результатами ЗНО-2018 - 44,9%, за результатами ЗНО-2017 – 32,2%.)  

4.     12 ЗЗСО №№ 45, 47, 51, 89, 116, 132, 147, 150, 154, 159, 169, «АШБ» (за результатами ЗНО-2018 - 9 ЗЗСО №№ 45, 47, 89, 116, 149, 150, 169, «АШБ», «АНГСТРЕМ») показали якість знань  вищу за середній показник по району.

5.     Найвищий результат у учнів  ЗЗСО №№ 47, 132, 154, 169 – 100% (за результатами ЗНО-2018 -  «АШБ»   - 100%, здавали 3 учня). Учні  ЗЗСО №№  108, 131, 146, 149, «АНГСТРЕМ»  (за результатами ЗНО-2018 – учні ЗЗСО №№ 131 та 51) показали показник якості знань менший за середній по району.

6.     Нульова якість знань у учнів  ЗЗСО №№ 29, 50, 99, 106, 117, 125, 129, 148 (за результатами ЗНО-2018 у  учнів ЗЗСО №№ 6, 22, 99, 105, 106, 109, 117, 129, 132, 135, 146, 147, 148, 159, ХВШ № 37).

7.     Середній бал з фізики по району складає 157,10.

8.     Середній бал, вищий за середній показник по району, показали учні   10 ЗЗСО №№  45, 47, 51, 89, 116, 132, 150, 154, 189, «АШБ». 

9.     Середній бал, нижчий за середній по району, показали учні  15 ЗЗСО №№   29, 50, 99, 106, 109, 117, 125, 129, 131, 146, 147, 148, 149, 159, «АНГСТРЕМ» 

10.  Найвищий середній бал у учнів ХЗОШ № 154 (здавав 1 учень), найнижчий у учнів ХСШ № 29 (здавали 3 учня).

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий