Комета Понса-Брукса, яка наближається до Сонця раз на 70 років, учергове зблизиться із Землею у 2024 році.
Уже 21 квітня об’єкт пройде перигелій – найближчу до Сонця точку своєї орбіти на відстані 116,8 мільйона км від зірки. 12P/Понс-Брукс пройде за 22 градуси на північний схід від Сонця в середині квітня, але потім дуже швидко зникне з поля зору мешканців Північної півкулі, зате стане видимою у Південній. Ймовірно, до кінця травня вона потьмяніє до 6-ї або 7-ї зіркової величини, а до кінця червня - до 8-ї або 9-ї зіркової величини.
Відкрили комету ще у 19 столітті два астронома, які спостерігали її за допомогою досить примітивних телескопів. Француз Жан-Луї Понс (1761–1831), на рахунку якого відкриття 37 комет, помітив цей об’єкт у телескоп власної конструкції, який назвав "Grand Chercheur" ("Великий шукач"). Відбулося це 12 липня 1812 року. Під час того візиту до Сонця комета на піку досягала четвертої зіркової величини, тобто була вельми яскравою. За розрахунками Понса, кометі потрібно було десь від 65 до 75 років, щоб зробити оберт навколо Сонця.
Американський астроном британського походження Вільям Р. Брукс (1844-1921) випадково помітив цей же об’єкт 2 вересня 1883 року. Зробивши певні розрахунки, він переконався, що спостерігає ту ж комету, які понад пів століття до того зафіксував Понс. В астрономічних каталогах об’єкт має назву на честь обох учених.
Комету спостерігали неозброєним оком із Землі у 1954-му. Астрономи вважають, що людство зможе зможе побачити 12P/Pons-Brooks під час сонячного затемнення 8 квітня 2024 року. Явище буде видимим у Північній Америці. Під час піку, який триватиме до 4 хвилин 28 секунд, можна буде спостерігати Венеру, Меркурій, Юпітер, а також комету, яка наразі наближається до Сонця і стає дедалі яскравішою.
Комментариев нет:
Отправить комментарий