Добірка наукової поезії

 Про Космос, атоми та ДНК.

На сайті МАН України розміщена підбірка наукової поезії

https://platform.man.gov.ua/media/4f99bda6-2db5-4c08-a839-96edb5310270 




Прокачай знання з астрономії!

 Посилання на сайт МАН України

https://platform.man.gov.ua/video/32e8d082-004a-4071-b3de-52b80a472fd3?fbclid=IwAR0sQMPdh8FNPfCAHODctT0maIuRxnIcY6y72VPqwiXN6ndibWJaQddQxZw

Відеозавдання для фанатів космосу та астрономії допомагають перевірити астрономічні знання



Не пропустіть парад п'яти планет 28 березня 2023 року!

 

28 березня 2023 року п'ять планет вишикуються у лінію - Юпітер, Меркурій, Венера, Уран і Марс. Астрономічною мовою це явище називається не парад, а вирівнювання - кілька планет шикуються близько один до одного по один бік від Сонця. Увечері 28 березня, після заходу, одночасно можна буде спостерігати усі п'ять планет у 50-градусному секторі неба.

 Венера і Юпітер дуже яскраві, і їх легко розрізнити. Марс трохи тьмяніший, але все одно його легко побачити неозброєним оком. Для того, щоб побачити Меркурій, потрібно бути в темному місці з чітким видом на горизонт. Уран побачити найважче побачити - вам знадобиться бінокль або телескоп.

Зазвичай в ряд вишиковуються дві або три планети, проте відразу п'ять - нечасте явище. Востаннє це відбулося 2020 року, а до того у 2016.

 


Конкурс учнівських рефератів у м. Харків "Ядерна енергія і світ"

Харківський національний  університет імені В. Н. Каразіна (лист від 20.03.2023 № 1301/17) проводить конкурс учнівських рефератів у місті Харків «Ядерна енергія і світ». Профорієнтаційний захід є складовою частиною Всеукраїнського конкурсу. Конкурс у Харкові проводять Каразінський університет, Українське ядерне товариство та Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» з метою заохочення та підвищення зацікавленості учнівської молоді Харкова у вивченні природничих наук, зокрема, науково-технічних засад ядерної фізики та енергетики.

                          З листа ХНУ ім. В.Н.Каразіна

Конкурс учнівських рефератів проводиться в місті Харків з метою заохочення та підвищення зацікавленості старшокласників Харкова у вивченні природничих наук, зокрема, науково-технічних засад ядерної фізики та енергетики.

Конкурс проводиться у два етапи:

І етап (відбірковий) проводиться у Харкові та складається з двох турів:

Перший тур (заочний):

до 12 травня 2023 р. – надсилання заявки на участь (Додаток 1) та електронних варіантів рефератів до організаційного комітету на адресу: konkursreferatov@gmail.com;

до 19 травня 2023 р. – визначення рефератів, допущених до участі у другому турі, надсилання персональних запрошень авторам до участі у другому турі (електронний лист);

Другий тур:

31 травня 2023 р.: презентація роботи (online виступ на платформі Zoom до 10 хвилин з електронною презентацією). Посилання на підключення буде у персональному запрошенні.

Визначення переможців І етапу та їх рекомендація до участі у ІІ етапі конкурсу.

Увага! У разі форсмажорних обставин можливе перенесення дати проведення другого туру на період з 1 червня до 20 червня 2023 р., про що запрошені до участі у другому турі будуть заздалегідь оповіщені.

 

ІІ етап (фінал) відбудеться в вересні – жовтні 2023 р. На цьому етапі визначаються переможці Всеукраїнського конкурсу (роботи, що посіли 1-е, 2-е і 3-є місця) та роботи додаткового заохочення за оригінальною ознакою (до 3-х робіт). Формат проведення етапу буде визначено у вересні.

Фінансування перебування учасників ІІ етапу конкурсу у місті, де проводиться фінал (проживання, харчування, екскурсії, трансфер та транспортування по місту учасників та супроводжуючих осіб) здійснюють ДП «НАЕК «Енергоатом», ГО «Українське ядерне товариство» та Energy Safety Group*.

*Очне проведення II етапу можливо з огляду на воєнний стан в Україні

Нагородження пам’ятними подарунками переможців, які вибороли 1-е, 2-е і 3-тє місця та в номінаціях додаткового заохочення на II-му етапі Всеукраїнського конкурсу «Ядерна енергія і світ» проводиться у формі урочистої церемонії за участю представників Українського ядерного товариства ДП «НАЕК «Енергоатом» та Energy Safety Group.

На конкурс приймаються індивідуальні роботи у формі реферату (або науково-дослідницької роботи), у якому відображаються результати міркувань (чи досліджень) автора з обраної теми. Колективні роботи до участі у конкурсі не допускаються. Робота викладається державною мовою.

Учасниками конкурсу можуть бути учні старшої школи (9–11 класів), молодь ліцеїв та гімназій, які цікавляться різними аспектами вивчення ядерної фізики та ядерної енергетики, історією та набутим досвідом людства в розвитку ядерної галузі, а також виявляють схильність до науково-дослідницької роботи та прагнуть розкрити свої творчі здібності.

Обсяг та оформлення конкурсних робіт – реферат до 10 сторінок машинописного тексту (не враховуючи малюнків, креслень, фотографій, таблиць, схем). Друк у текстовому редакторі Word шрифтом TimesNewRoman, кегль 14 з полуторним міжрядковим інтервалом. Всі поля – 20 мм. Оформлення титульної сторінки за зразком (Додаток 2). Робота повинна бути виконана державною мовою.

Розкриття теми може бути відображено через опис різноманітних сфер взаємодії людини з ядерною енергією у фізиці, хімії, біології, медицині, економіці, соціології, краєзнавстві, психології, політології, історії тощо.

При написанні роботи рекомендовано використання наступної схеми:

Вступ – актуальність проблеми, новизна (або об’єкт дослідження, предмет дослідження, мета і завдання), історія питання, що зроблено до даного часу, що розглядається, недоліки відомих теорій, концепцій, методик чи підходів тощо.

Основна частина – опис проблематики та міркування автора роботи, оцінка (або пропозиції чи ідеї автора щодо відомих теорій, підходів та можливості їх практичної реалізації).

Висновки на основі міркувань (або проведеного дослідження), які мають відповідати визначеним завданням.

Список використаних джерел і літератури.

Додатки – таблиці, схеми, ілюстрації, фотоматеріали, слайди тощо.

Реферати (або науково-дослідницькі роботи) оцінюються компетентним журі. При розгляді робіт журі враховує: відповідність роботи тематиці конкурсу; ступінь самостійності роботи (дослідження) автора; якість оформлення роботи та ілюстрацій.

При розгляді робіт журі оцінює:

– актуальність теми;

– спеціальні знання;

– самостійність мислення;

– оригінальність подачі матеріалу;

– грамотність при викладенні тексту роботи;

– якість доповіді та презентації (захисту реферату) і рівень відповідей на додаткові запитання.

Конкурс проводиться у відповідності до «Положення про Всеукраїнський конкурс рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергія і світ» від 2021 року.

 

Додаткова інформація та положення про конкурс на сайті УкрЯТ:

https://ukrns.org/diyalnist/2023/ukrayinske-yaderne-tovarystvo-ta-dp-naek-energoatom-ogoloshuyut-pro-provedennya-vseukrayinskogo-konkursu-referativ-yaderna-energiya-i-svit-2023-roku

 

 

Заявки та конкурсні роботи надсилати на адресу: konkursreferatov@gmail.com

За додатковою інформацією можна звертатися до організаційного комітету І етапу у Харкові:

Литовченко Сергій Володимирович – член ГО «УкрЯТ», завідувач кафедри матеріалів реакторобудування та фізичних технологій навчально-наукового інституту «Фізико-технічний факультет» Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, доктор технічних наук, професор,

тел.: +38 (050) 694-33-21, e-mail: s.lytovchenko@karazin.ua

 

Лобач Костянтин В’ячеславович – голова ВП ГО «УкрЯТ» в місті Харків, молодший науковий співробітник ННЦ «ХФТІ», кандидат технічних наук,

тел.: +38 (097) 191-38-28, e-mail: lobach0709@gmail.com

 

Купрін Олександр Сергійович  – член ГО «УкрЯТ», старший науковий співробітник ННЦ «ХФТІ», кандидат технічних наук,

тел.: +38(063) 942-38-93, e-mail : kuprin@kipt.kharkov.ua

 

Ростова Ганна Юріївначлен ГО «УкрЯТ»,

тел.: +38(063) 248-91-59, e-mail : rostova@kipt.kharkov.ua

 


Додаток 1

ЗАЯВКА

на участь у Всеукраїнському конкурсі рефератів серед учнівської молоді

«Ядерна енергія і світ» 2023 року

Тема роботи (реферат або науково-дослідницька робота): __________________________________________________________________

__________________________________________________________________

Прізвище: __________________________________________________________________

Ім'я:                                                      По батькові: __________________________________________________________________

Рік народження: __________________________________________________________________

Навчальний заклад: __________________________________________________________________

Клас : _________________________________________________________________

Керівник роботи: _________________________________________________________________

__________________________________________________________________

Необхідність технічних засобів:

_________________________________________________________________

__________________________________________________________________

Домашня адреса: __________________________________________________________________

Контактний телефон, електронна пошта: __________________________________________________________________

 

(Посада керівника
навчального закладу
)    ________________             ___________________

                                                                              (Підпис)                                                               ПІБ


Додаток  2

 

Зразок оформлення титульного аркуша

 

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № ____

 

 

 

 

НАЗВА ТЕМИ

(без лапок)

 

 

 

Роботу виконав:

 

Петренко Петро Петрович,

учень 10 класу Харківської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів № ____

Керівник:

Ткаченко Олександр Кирилович,

вчитель фізики Харківської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів № ____

 

 

Харків – 2023