Загальне засідання РМО 30.01.2020



 30.01.2020 на базі ХГ № 6 «МГ» о 15.30 відбудеться загальне засідання РМО за темою «Особливості підготовки учнів  загальноосвітніх навчальних закладів району до ЗНО з фізики 2020 року. Розв’язання завдань  ЗНО-2019»
Просимо підготувати розв’язання задач ЗНО-2019 вчителів:
Кухтіна О.І., ХНВК № 45 «АГ»
Цигулєву О.В., ХГ № 47
Івашко Л.О., ХСШ № 109
Несен Л.В., ХЗОШ № 135
Кобелеву В.П., ХЗОШ № 146










До 215 річчя ХНУ ім В.Н.Каразіна

В ХНУ ім. В.Н.Каразіна оновили музей астрономії. Рекомендуємо відвідати.

Харківські новини:
"Реконструйований Музей астрономії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна  буде презентований 29 січня.
Рішенням Вченої Ради університету Музею надано ім’я видатного астронома академіка М.П.Барабашова.
В музеї можна буде дізнатися про долі та науковий доробок видатних астрономів, що вчилися та працювали в університеті. В музеї зберігається колекція старовинних астрономічних та геодезичних інструментів різних галузей астрономії, фізики, геодезії, сейсмології, приладобудування та суміжних напрямів.
Найстарішим у колекції є повторювальний круг Борда (1811 р.) – універсальний кутомірний інструмент для геодезичних спостережень.
Особливість експозиції музею полягає у тому, що вона створена у приміщенні павільйону меридіанного кола Репсольда (1886 р.), найбільшого інструмента у колекції, та має підземний поверх, що дає можливість ознайомитися із особливостями процесу астрономічних спостережень та улаштуванням конструкції телескопу.
У Музеї астрономії також представлені цінні документи з наукової спадщини відомої астрономічної династії Струве, засновників Пулковської обсерваторії.
У архівній залі Музею – книги з бібліотеки Отто Струве, зокрема видання XVIII та XIX сторіччя, праці найвідоміших вчених, таких, як Галілео Галілей, Кеплер, Лаланд, Деламбр, Ейлер, Лаплас та ін."

22 січня - день народження Божинової Ф.Я.

Шановна Фаїно Яківно! 
Ваші колеги - фізики Шевченківського району пишаються тим, що мають можливість спілкуватися з Вами та використовувати в освітньому процесі ваші книги.

Ви - ефектна жінка, високопрофесійний фахівець, турботлива господиня, чуйна мати своїм синам, любляча бабуся своїм онукам, надійне плече своїм друзям.

Бажаємо Вам міцного здоров`я, добробуту та родинного затишку, нових творчих злетів!

Ви - найкраща! 
 

Захід 17.01.2020 на базі ХНЕУ ім. С. Кузнеця



18.01.2020  на базі FABLAB ХНЕУ ім. С. Кузнеця пройшли наукові лекції «Використання робототехніки в освітньому процесі з  фізики та інформатики» з відвідуванням   лабораторії FABLAB за участю представників  ХНЕУ імені Семена Кузнеця (ШПМ). Вчителі фізики та інформатики із задоволенням послухали науковців та виконали практичні завдання.























24.01.2020 - обласна оліміпада з фізики



Нагадуємо, що 24.01.2020 на базі ХНУ ім. В.Н.Каразіна (головний корпус) відбудеться ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики. Реєстрація учасників до 9.15. Відкриття олімпіади  о 09.20. Написання робіт (теоретичний та практичний тур)  з перервою на обід проходитиме  до 17.00.
Надсилаємо склад команди району. Просимо забезпечити своєчасне прибуття учнів.
Акцентуємо увагу на необхідності мати із собою заповнену картку учасника та учнівського квитка або іншого документа, що засвідчує особу учня. 
Склад команди району надіснаний телефонограмою у заклади освіти

Запрошує НТУ "ХПІ"


Запрошуємо до участі у ХVІI Міжнародній школі-семінарі «Сучасні педагогічні технології в освіті».

В період з 29 по 31 січня 2020 року Ви зможете взяти участь в інтерактивних освітніх заходах, спрямованих на підвищення ефективності професійної діяльності у сфері освіти, а також обмін досвідом використання сучасних педагогічних методик між освітянами.
Програма заходу передбачає проведення педагогічних майстерень, STEM–лабораторії, майстер-класів, ділових ігор, тренінгів, дискусій, демонстрацій, презентацій, метою яких є формування, розвиток та вдосконалення особистісних професійних компетентностей (організаторських, творчих, лідерських, комунікативних тощо).
Роботою майстерень керують провідні викладачі і спеціалісти НТУ «ХПІ», представники компанії UNIT Factory Kharkiv та інших провідних освітніх установ.
За бажання, Ви можете отримати сертифікат учасника (вартість 100 грн).
 
Місце проведення: Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» вул. Кирпичова, 2.
 
Реєстрація відбудеться в холі електротехнічного корпусу НТУ «ХПІ»
з 0900 до 1000. 
 
 
Просимо Вас підтвердити свою участь, заповнивши форму за посиланням до 18 січня 2020 р.: https://bitly.su/EduTech2020Conf  
 
Ви можете звернутися за консультацією до методичного відділу НТУ «ХПІ» за телефонами: (057)707–61–74; (057)707–62–78 чи електронною поштою: metodot@khpi.edu.ua
 
З нетерпінням чекаємо зустрічі з Вами!

Прийнято новий Закон “Про повну загальну середню освіту” – “ЗА” проголосували 327 нардепів

Прийнято новий Закон “Про повну загальну середню освіту” – “ЗА” проголосували 327 нардепів 🥳

▪️Педагогічна інтернатура,
▪️Контракти для директорів та вчителів на пенсії,
▪️Учнівське самоврядування,
▪️Можливості для створення справжньої старшої профільної школи,
▪️Можливість для учнів обирати свою освітню траєкторію,
▪️Фінансова автономія шкіл,
▪️Більше можливостей для професійного зростання,
▪️Збільшення зарплат вчителів. 

 Закон гарантує зарахування дітей до початкової школи без жодних конкурсів, при цьому заклад має бути територіально доступним для дітей незалежно від їхнього соціального статусу чи місця народження. Читайте такожДипломи не скасують: в Раді роз'яснили нюанси нового закону про освіту Діти на тривалому стаціонарному лікуванні отримають право здобувати освіту в медзакладах. Для роботи за індивідуальною траєкторією учень та/або його батьки повинні будуть звернутися із заявою до школи. Під це створюватимуть індивідуальний навчальний план, який писатимуть разом педагоги, батьки та учень, схвалюватиме педрада та затверджуватиме директор. Для підтвердження знань з предметів, які здобуваються поза закладом, проводиться звичайне річне оцінювання чи ДПА. Новоухвалений закон передбачає три адаптаційні цикли навчання – 1-2 класи, 5-6 класи та 10 клас. Передбачається три моделі вивчення української мови у школах. Перша модель передбачена для корінних народів України, що не проживають у мовному середовищі своєї мови та не мають держави, яка цю мову захищала б та розвивала. Найперше йдеться про кримських татар. Для них у першу модель закладено навчання мовою корінного народу з 1 до 11 (12) класу поряд з ґрунтовним вивченням української мови. Друга модель – для шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких належать до мов ЄС. Залежно від мовної групи та мовного середовища проживання, використання цієї моделі може бути різне, але основи такі: материнською мовою, поряд з вивченням державної, вони навчатимуться у початковий школі; у 5 класі не менше 20% річного обсягу навчального часу має викладатись українською з поступовим збільшенням обсягу, щоб у 9 класі досягти позначки у не менше 40% предметів, які вивчаються державною мовою; зі старшої школи не менше 60% річного обсягу навчального часу в цих закладах має читатися державною мовою. Третя модель працюватиме для решти національних громад України. Вона стосується нацменшин, мова яких належить до однієї з українською мовної сім’ї, а також що проживають переважно в середовищі власної мови (російська мова). Там початкова школа також буде мовою меншини разом із вивченням української, а з 5 класу не менше 80% навчального часу читатиметься державною мовою. Щодо роботи вчителів. Перший рік роботи молодий вчитель проходитиме педагогічну інтернатуру. В її межах отримає наставника, який буде зобов’язаний надавати консультації молодому фахівцю та допомагати йому стати успішним вчителем. Наставник отримуватиме додаткову 20% надбавку. Вчителем може стати людина з будь-якою освітою, а не тільки з педагогічною. Також документом передбачається, що обов’язкове переведення вчителів-пенсіонерів на строкові контракти має відбутись до 1 липня 2020 року. Законом передбачено, що батьки учнів мають право бути присутніми на навчальних заняттях своїх дітей за попереднім погодженням з керівником закладу освіти.
Закон гарантує зарахування дітей до початкової школи без жодних конкурсів, при цьому заклад має бути територіально доступним для дітей незалежно від їхнього соціального статусу чи місця народження. Читайте такожДипломи не скасують: в Раді роз'яснили нюанси нового закону про освіту Діти на тривалому стаціонарному лікуванні отримають право здобувати освіту в медзакладах. Для роботи за індивідуальною траєкторією учень та/або його батьки повинні будуть звернутися із заявою до школи. Під це створюватимуть індивідуальний навчальний план, який писатимуть разом педагоги, батьки та учень, схвалюватиме педрада та затверджуватиме директор. Для підтвердження знань з предметів, які здобуваються поза закладом, проводиться звичайне річне оцінювання чи ДПА. Новоухвалений закон передбачає три адаптаційні цикли навчання – 1-2 класи, 5-6 класи та 10 клас. Передбачається три моделі вивчення української мови у школах. Перша модель передбачена для корінних народів України, що не проживають у мовному середовищі своєї мови та не мають держави, яка цю мову захищала б та розвивала. Найперше йдеться про кримських татар. Для них у першу модель закладено навчання мовою корінного народу з 1 до 11 (12) класу поряд з ґрунтовним вивченням української мови. Друга модель – для шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких належать до мов ЄС. Залежно від мовної групи та мовного середовища проживання, використання цієї моделі може бути різне, але основи такі: материнською мовою, поряд з вивченням державної, вони навчатимуться у початковий школі; у 5 класі не менше 20% річного обсягу навчального часу має викладатись українською з поступовим збільшенням обсягу, щоб у 9 класі досягти позначки у не менше 40% предметів, які вивчаються державною мовою; зі старшої школи не менше 60% річного обсягу навчального часу в цих закладах має читатися державною мовою. Третя модель працюватиме для решти національних громад України. Вона стосується нацменшин, мова яких належить до однієї з українською мовної сім’ї, а також що проживають переважно в середовищі власної мови (російська мова). Там початкова школа також буде мовою меншини разом із вивченням української, а з 5 класу не менше 80% навчального часу читатиметься державною мовою. Щодо роботи вчителів. Перший рік роботи молодий вчитель проходитиме педагогічну інтернатуру. В її межах отримає наставника, який буде зобов’язаний надавати консультації молодому фахівцю та допомагати йому стати успішним вчителем. Наставник отримуватиме додаткову 20% надбавку. Вчителем може стати людина з будь-якою освітою, а не тільки з педагогічною. Також документом передбачається, що обов’язкове переведення вчителів-пенсіонерів на строкові контракти має відбутись до 1 липня 2020 року. Законом передбачено, що батьки учнів мають право бути присутніми на навчальних заняттях своїх дітей за попереднім погодженням з керівником закладу освіти.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/politics/10832417-verhovna-rada-uhvalila-zakon-pro-povnu-zagalnu-serednyu-osvitu.html

Районний фестиваль "Калейдоскоп педагогічних знахідок"



Шановні колеги! Запрошую усіх взяти участь!
Порядок проведення
районного  фестивалю  «Калейдоскоп педагогічних знахідок»
1. Загальні положення, мета та завдання фестивалю
1.1. Районний фестиваль кращих практик педагогів закладів освіти Шевченківського району «Калейдоскоп педагогічних знахідок» (далі – Фестиваль) у 2020 році проводиться за темою «Соціалізація учнів та вихованців у освітньому середовищі закладів освіти району».
Метою фестивалю є розвиток творчого потенціалу, виявлення, обмін та поширення ефективного педагогічного досвіду, сприяння самореалізації педпрацівників, які розробляють та запроваджують педагогічні інновації.
1.2. Основними завданнями Фестивалю є:
-     виявлення ініціативних, творчо працюючих педагогічних працівників, які застосовують у своїй практиці сучасні науково-теоретичні положення, самостійно розробляють нові педагогічні ідеї, методики, технології, окремі інноваційні методи, прийоми та форми роботи, моделі освітніх процесів, управлінської діяльності;
-     створення сприятливих умов для співпраці наукових, методичних і педагогічних працівників, які розробляють та запроваджують педагогічні інновації;
-     упровадження спільної розширеної практики обміну досвідом реалізації концепції Нової української школи в закладах освіти Шевченківського району;
-     підведення підсумків реалізації ІІІ (формувального) етапу «Набуття власного досвіду»  методичної теми «Підвищення якості освіти  шляхом забезпечення успішної соціалізації учнів та вихованців закладів  освіти району».
1.3. Фестиваль проводиться на добровільних засадах і є відкритим для всіх педагогічних працівників закладів освіти Шевченківського району.
2. Організація Фестивалю
2.1. Фестиваль проводиться за номінаціями: «Управління освітою», «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Позашкільна освіта», «Українська мова та література», «Зарубіжна література», «Іноземні мови», «Мови національних меншин», «Математика», «Історія», «Правознавство», «Географія, економіка», «Фізика, астрономія», «Біологія, екологія», «Хімія», «Інформатика», «Мистецтво», «Трудове навчання», «Основи здоров’я»,  «Фізична культура», «Захист Вітчизни», «Виховна робота», «Практична психологія та соціальна робота», «Інклюзивна освіта», «Бібліотечна справа».
2.2. Фестиваль проводиться у два етапи:
І етап – відбірковий (проводиться заочно) – лютий поточного року;
ІІ етап – фінальний (проводиться очно) – березень поточного року

2.3. Учасниками Фестивалю можуть бути:
-  педагогічні працівники (далі ‑ учасники) закладів загальної середньої, дошкільної,  позашкільної освіти  (особисто кожен  педагог може  подати   до
3-х описів власного досвіду у різних номінаціях, або авторами однієї конкурсної роботи може бути група, об’єднання з 3-х осіб);
- бібліотекарі закладів загальної середньої освіти.
2.4. Для участі у Фестивалі учасник до 01 лютого 2020 року має надати голові експертної групи (додаток 2) роботу за визначеною темою з відповідної номінації (опис сутності та досвіду застосування власних інноваційних освітніх технологій, методів, форм та моделей щодо соціалізації особистості в освітньому процесі тощо).
2.5. Опис подається в електронному та друкованому вигляді.
2.6. Технічні вимоги до оформлення опису: оптимальний обсяг – до 3-х сторінок; розмір шрифт – 14 пт; гарнітура шрифту – Times New Roman; міжрядковий інтервал – 1; поля: ліве – 3 см, праве – 1 см, верхнє, нижнє – 2 см.
         2.7. ІІ етап Фестивалю проходить у формі методичних студій відповідно до напрямів діяльності РМО. Учасники, матеріали яких були відзначені дипломом І ступеня, мають провести майстер-клас або презентацію за темою своїх педагогічних знахідок.
3. Організаційний комітет і експертна група Фестивалю
3.1. Для організації та проведення Фестивалю створюється організаційний комітет та експертні групи.
3.2. До повноважень організаційного комітету входять:
-   здійснення координації підготовки та проведення Фестивалю за визначеними номінаціями (додаток 1);
Січень  – березень 2020 року
-   розробка критеріїв оцінювання матеріалів Фестивалю;
-   систематизація матеріалів, поданих на Фестиваль, та передача їх головам експертних груп;
До 05.02.2020
-   оформлення документації Фестивалю та підбиття підсумків;
-   сприяння висвітленню результатів Фестивалю.
3.3. До повноважень експертної групи входять:
-   організація експертизи матеріалів, поданих на Фестиваль, забезпечення чіткої організації роботи та об’єктивності експертних висновків;
до 20.02.2020
- надання пропозицій щодо презентацій матеріалів кращих робіт під час проведення методичних студій, засідань районних методичних об’єднань;
до 28.02.2020
4. Оцінювання
4.1. Оцінювання матеріалів, представлених на Фестиваль, здійснюється в балах за відповідними критеріями (додаток 3).
4.2. Учасники, матеріали яких визнані кращими, нагороджуються дипломами І-ІІІ ступенів оргкомітету Фестивалю.
4.3. За пропозицією експертної групи учасники Фестивалю можуть бути відзначені за окремі показники.



































Додаток 1
до Порядку районного фестивалю
«Калейдоскоп педагогічних знахідок»


Склад оргкомітету
районного фестивалю «Калейдоскоп педагогічних знахідок»

Голова оргкомітету:

Свистун Світлана Василівна


завідувач МЦ Управління освіти


Члени оргкомітету:


Гурин Валентина Іванівна
методист  МЦ
Євлахова Олена Миколаївна
методист  МЦ 
Нестерчук Тетяна Станіславівна
методист  МЦ










                                               




























Додаток 2
до Порядку районного фестивалю
«Калейдоскоп педагогічних знахідок»


Склад голів експертних груп
районного фестивалю «Калейдоскоп педагогічних знахідок»

1. Гурин Валентина Іванівна, методист  МЦ, номінації «Українська мова та література», «Управління освітою»;
2. Шапошнік Тетяна Сергіївна, методист  МЦ, номінації «Математика», «Географія, економіка»,
3. Євлахова Олена Миколаївна, методист  МЦ, номінації «Фізика, астрономія», «Інформатика»;
4. Сільченко Олена Іванівна,  методист  МЦ, номінації «Зарубіжна література», «Іноземні мови», «Мови національних меншин»;
5. Іванська Людмила Іванівна,   методист  МЦ, номінації «Історія», «Правознавство»;
6. Кизим Олена Павлівна,   методист  МЦ, номінація «Початкова освіта»;
7. Скляр Ніна Михайлівна, методист  МЦ, номінації «Біологія, екологія», «Хімія», «Бібліотечна справа»;
8.  Головіна Ольга Олександрівна, методист  МЦ, номінації «Основи здоров’я», «Інклюзивна освіта»;
9. Щелкунова Ірина Вікторівна, методист  МЦ, номінації «Трудове навчання», «Практична психологія та соціальна робота»;
10. Нестеренко Алла Василівна, методист  МЦ, номінації «Фізична культура», «Захист Вітчизни»;
11. Петракова Наталія Михайлівна, методист  МЦ, номінації «Мистецтво»,  «Позашкільна освіта», «Виховна робота»;
12. Нестерчук Тетяна Станіславівна, методист  МЦ, номінація  «Дошкільна освіта».
















Додаток 3
до Порядку районного фестивалю
                                                                                    «Калейдоскоп педагогічних знахідок»

Критерії оцінювання
матеріалів, представлених на районний фестиваль
«Калейдоскоп педагогічних знахідок»

№ з/п
Критерії/показники оцінювання
Кількість
балів
1.
Відповідність основним засадам Концепції «Нова українська школа» (спрямованість обраних технологій, методів, форм, прийомів роботи на формування певних ключових і предметних компетентностей, цілісності знань учнів, цінностей та ставлень)
6
2.
Відповідність змісту роботи темі фестивалю «Соціалізація учнів та вихованців у освітньому середовищі закладів освіти району»
6

Доля авторського внеску:
- творче застосування відомих педагогічних технологій (0-3 бали);
- апробація розроблених інноваційних педагогічних технологій (4-6 балів);
- представлення авторської системи організації освітнього процесу (7-9 балів)
9
3.
Оптимальність представленої освітньої практики (сприяє досягненню високих результатів за найменших витрат часу, фізичних, розумових сил)
6
4.
Практична значущість та можливість творчого застосування в масовій практиці закладів освіти
3
5.
Науково-методична коректність змісту, розкриття основних положень, використання сучасної загальноприйнятої термінології
6
6.
Грамотність та логіка розкриття (висвітлення) матеріалу
3
7.
Висвітлення оцінки результативності та ефективності представленої освітньої практики
6
Максимальна кількість балів:
45






Гурин В.І.